Skip to content

Uber Eats wprowadza innowacyjne usługi

Spis treści

Uber zapowiedział szereg nowości w swoim serwisie (niektóre z nich mogą nie spodobać się konkurencji). Firma właśnie ogłosiła kolejną bardzo nieoczekiwaną możliwość – będzie nie tylko dostawcą lokalnym, ale i krajowym. Tak, jedzenie. W ostatnim komunikacie Uber ogłosił, że uruchomi swoje usługi na Lotnisku Chopina w Warszawie. Firma potwierdziła również, że mieszkańcy Częstochowy i Kielc mogą już korzystać z usług Ubera. To świetna wiadomość dla mieszkańców tych miast, a także dla turystów, którzy mogą nie posiadać własnych pojazdów.

Na tym jednak Uber nie poprzestał – podczas imprezy GO&GET 2022 zapowiedział szereg nowych usług, w tym możliwość zamówienia autobusów, autokarów, a nawet busów, a także vouchery dla klientów indywidualnych, z których można skorzystać m.in. na przykład, aby zapłacić za przybycie gości weselnych. Ponadto będzie usługa zamawiania pojazdów elektrycznych klasy premium. Podczas wydarzenia GO & GET 2022 ogłoszono także nowe funkcje usługi Uber Eats, takie jak możliwość zamówienia jedzenia przez Asystenta Google czy… ominięcie kolejki na stadionie. Zapowiedziano także testy dostaw żywności dla samochodów autonomicznych. Teraz firma zapowiedziała kolejną nieoczekiwaną nowość.

Firma ogłosiła uruchomienie… Dostawy ogólnopolskiej. Dzięki tej usłudze klienci w całych Stanach Zjednoczonych będą mogli składać zamówienia w swoich ulubionych restauracjach w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles (więcej miast zostanie wkrótce dodanych do tej listy). Numer uber eats informuje, że jest odpowiedzią na żądania konsumentów, aby móc dostarczać ulubione jedzenie prosto do domu, co pojawiło się w ostatnich latach (zwłaszcza podczas blokad, gdy podróż jest bardzo trudna lub niemożliwa). Takie same oczekiwania mają sprzedawcy, którzy chcą urozmaicić swoją ofertę i pozyskać nowych klientów. Pojawia się jednak fundamentalne pytanie: jak długo potrwa faktyczna dostawa i na jakich warunkach posiłek zostanie dostarczony do klienta.