Skip to content

Benchmark.pl został kupiony przez Wirtualną Polskę

Spis treści

Wirtualna Polska, największa polska firma z branży mediów internetowych, przejęła Benchmark, serwis technologiczny. Akwizycja jest częścią strategii Wirtualnej Polski polegającej na zwiększeniu obecności w mediach internetowych i poszerzeniu oferty kontentowej. Uzupełni ona inne serwisy w portfolio spółki, do których należą Komorkomania.pl, Fotoblogia.pl, Grupa NextWeb Media oraz Polygamia (serwis o grach wideo). „Przejęcie Benchmarku to kolejny krok w kierunku wizji bycia największą polską firmą medialną w internecie” – mówi, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. „Chce się kontynuować współpracę z całym zespołem, który przez lata budował serwis, aby dostarczać wysokiej jakości treści”.

Benchmark.pl jest ważnym portalem na polskim rynku i dostarcza użytkownikom WP ciekawych i unikalnych treści. Transakcja otworzy również nowe możliwości przychodowe – powiedziała, wiceprezes Wirtualnej Polski Holding, a obie firmy już zaczęły oferować klientom wspólne usługi reklamowe. Kwota transakcji to ok. 14,1 mln zł (ok. 3 mln euro). Serwis Benchmark.pl jest jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce, ze średnią miesięczną widownią ponad 2 mln użytkowników (według Google Analytics). W serwisie można znaleźć wiadomości dotyczące technologii i IT, a także recenzje produktów i usług związanych z tymi dwoma obszarami. 

Udział w Benchmarku przejął założyciel serwisu Wirtualna Polska. W roku obrotowym 2021/2022 przychody Benchmarku wynoszą ok. 4,7 mln zł, zysk EBITDA ok. 1,9 mln zł, a zysk netto ok. 1,3 mln zł. Sprzedaż pakietu Benchmark jest częścią przyjętego przez Komputronik planu restrukturyzacji. W wyniku transakcji Komputronik rozpozna jednorazowy zysk, szacowany na dzień podpisania umowy na ok. 8,5 mln zł.

Wirtualna Polska umożliwia kontakt przede wszystkim przez numer wirtualna polska. Doświadczeni konsultanci z biura obsługi klienta chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, udzielą szczegółowych informacji na temat oferty firmy i rozwieją wszelkie wątpliwości.