Skip to content

Czy warto mieć bon turystyczny?

Spis treści

Rodziny z dziećmi do 18 roku życia mają prawo do otrzymania 500 zł na każde dziecko. Jest to bon do wydrukowania, który można wykorzystać do zarezerwowania rodzinnej wycieczki – dowolny cel, dowolna forma transportu. Bon turystyczny.zus.pl logowanie wspiera polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w czasie kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. Jest to dokument elektroniczny uprawniający do 500 zł na każde dziecko, który można wykorzystać do końca września 2022 roku.

Twoje dziecko jest uprawnione do otrzymania bonu podróżnego. Jest to świadczenie pieniężne, które można wykorzystać na wycieczki, wakacje, wyjazdy i inne zajęcia rekreacyjne. Po dokonaniu wpłaty świadczenia na konto rodzica (małżonka lub rodzica) lub opiekuna, który sprawuje opiekę nad bonem turystycznym, otrzymasz e-mail z potwierdzeniem. Otrzymasz w nim lokalizację i numer telefonu dowolnego oddziału banku PKN, abyś mógł przelać środki z konta rodzica na swoje. Kwota przelewu będzie równa wartości przyznanego bonu w wysokości do 500 zł dla każdego dziecka poniżej 18 roku życia lub do 1000 zł dla dzieci niepełnosprawnych.

Bon turystyczny PTC to unikalny 16-cyfrowy numer, który otrzymasz w formie wiadomości tekstowej na swój numer telefonu lub adres e-mail. Numer ten będzie potrzebny podczas rezerwacji pobytu, a najpóźniej podczas meldowania się w hotelu. Instrukcje krok po kroku, jak go uzyskać, można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Bony turystyczne to rodzaj talonu, który można wykorzystać do zapłaty za usługi turystyczne. Można je zrealizować w hotelu, pensjonacie, na kempingu lub w gospodarstwie agroturystycznym. Możesz je również wykorzystać do zapłaty za imprezy turystyczne organizowane przez przedsiębiorstwo turystyczne lub organizację pożytku publicznego. Pamiętaj, że impreza turystyczna to połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych w ramach tej samej wycieczki lub wypoczynku. W ten sposób możesz również sfinansować pobyt swojego dziecka na “zielonej szkole”, obozie letnim, wycieczce turystycznej czy obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym.