Skip to content

Mentole w Iqos-ach kończą swój żywot

Spis treści

Zakaz palenia papierosów smakowych wzbudził wiele kontrowersji, wiele osób twierdziło, że to niesprawiedliwe zabierać im produkt, który pomaga rzucić palenie.

Jednak podgrzewacze okazały się niesamowitą pomocą dla osób chcących rzucić palenie. Firma twierdzi, że pomogła już dziesiątkom osób odzyskać życie, pomagając im rozstać się z nałogiem.

Podgrzewacze znikną jednak już za dwa miesiące. Podczas gdy data wycofania papierosów smakowych wynosiła aż cztery lata, podgrzewacze znikną w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Ostatnie posunięcie Komisji Europejskiej, które ma ograniczyć sprzedaż mentolowych i smakowych wkładów do podgrzewaczy tytoniu IQOS i Glo, to duży cios dla polskich palaczy.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można się skontaktować za pośrednictwem strony numer telefonu iqos. Konsultanci odpowiadają na pytania od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 22:00.

Komisja zakazała już sprzedaży papierosów mentolowych, ale dała palaczom cztery lata na dostosowanie się do tej regulacji. Teraz ten czas minął, a osoby, które używały mentolowych wkładów, zostały poinformowane, że mają czas do 31 grudnia, aby zrobić zapasy, zanim znikną z półek na zawsze.

Komisja stwierdziła, że urządzenia te nie są “wystarczająco bezpieczne”. Twierdzą, że wynika to z ich “braku standaryzacji”, co oznacza, że nie ma ustalonych wytycznych dotyczących tego, ile nikotyny lub jakie aromaty powinny być obecne w każdym kartridżu.

Choć prawdą jest, że podgrzewacze do tytoniu pomagają dziś dziesiątkom palaczy w Europie rozstać się z papierosami, wciąż jest wielu, którzy trzymają się swoich tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Dlaczego? Otóż według European Cancer Plan, który został niedawno opublikowany przez Parlament Europejski, palacz zamieniający papierosa na podgrzewacz może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. W rzeczywistości zostało to potwierdzone zaledwie kilka dni temu przez sam Parlament Europejski.

Według tego planu, podgrzewacze tytoniu i standaryzowane e-papierosy są mniej ryzykowne niż tradycyjne papierosy, ponieważ nie zawierają tak dużo szkodliwych chemikaliów i substancji rakotwórczych jak zwykłe fajki.

Plany Unii Europejskiej dotyczące zakazu używania podgrzewaczy do tytoniu to próba obalenia byłych palaczy.

Nie jest tajemnicą, że UE chce powstrzymać ludzi od palenia. Ale dlaczego stara się ukarać byłych palaczy, którzy wybierają mniej szkodliwe produkty? Dlaczego karze się palaczy, którzy już rzucili palenie, zakazując im używania podgrzewaczy do tytoniu? Dlaczego nie próbują pomóc im w całkowitym rzuceniu palenia? Odpowiedź jest prosta: Nie zależy im na pomaganiu ludziom w rzuceniu palenia – chcą tylko, aby wszyscy przestali używać tych produktów, aby mogli kontrolować każdy aspekt twojego życia i upewnić się, że nigdy nie podejmiesz żadnego ryzyka.