Skip to content

Strajk Związkowej Alternatywy w ZUS Łódź

Spis treści

ZUS w Łodzi obsługuje wszystkie emerytury, renty, zasiłki, zasiłki i ubezpieczenia. Warto zauważyć, że miasto ma dwie różne instytucje. Przed wizytą w oddziale, warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie zus łódź. Znajdziesz tam niezbędne dane kontaktowe, godziny otwarcia oraz dokładną lokalizację oddziału ZUS w Łodzi. Dodatkowo możesz skorzystać z dostępnych wniosków i formularzy, a także wskazówek, jak się składać.

27 czerwca przewodniczący Związku Alternatywnego Piotr Szumlewicz ogłosił, że związek przestanie pełnić swoje obowiązki. Wezwał do tego również wszystkich pracowników. Pracownicy domagają się przywrócenia do pracy przewodniczącego ZZL Zbigniewa Szymanka, dymisji przewodniczącego ZZL Andrzeja Tokarskiego oraz 60-procentowej podwyżki płac. Według Szumlewicza większość zwykłych pracowników zarabia 2,5-2,8 tys. zł netto miesięcznie. Szumlewicz zapowiedział też, że odejście będzie dotyczyło emerytur, rent, 500+ i innych świadczeń, które nie będą wypłacane.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprzeczył doniesieniom, że nie jest w stanie wypłacać emerytur i innych świadczeń. Instytucja powiedziała, że pracownicy są zobowiązani do wypełniania swoich ustawowych obowiązków związanych z wypłatą świadczeń, w tym dla rodzin otrzymujących 500+ zł miesięcznie. ZUS powiedział również, że protesty Alternatywy, niezależnego związku zawodowego liczącego zaledwie 160 członków, są bezprawne. Organizacja ta rozpowszechnia fałszywe informacje na temat wypłacania emerytur i innych świadczeń.