Skip to content

Ułatwiona praca poprzez zastosowanie skanerów mobilnych

Spis treści

Mobilność to dziś kluczowe pojęcie dla wielu zawodów. Technologia skutecznie wspiera w wygodniejszej pracy nie tylko z biura, ale także z domu, podróży czy spotkań z klientami. A jednym z najważniejszych wynalazków są skanery mobilne – o specyficznych funkcjonalnościach tych urządzeń opowiada ekspert firmy Canon.

Skanery mobilne dostępne są w różnych rozmiarach i mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak i w firmach. Skanery mobilne są bardzo przydatne, gdy trzeba szybko i łatwo zeskanować dokumenty, bez konieczności przechodzenia przez długie procedury. Urządzenie można podłączyć do każdego komputera lub laptopa za pomocą kabla USB lub Bluetooth, dzięki czemu można z niego korzystać niemal wszędzie.

Zaletą korzystania z tych urządzeń jest to, że są one przenośne i łatwe w użyciu, ponieważ nie wymagają żadnego dodatkowego oprogramowania ani instalacji. Wystarczy aplikacja obsługująca funkcję skanowania, którą można pobrać z Google Play lub App Store. Ponadto urządzenia te są łatwe w utrzymaniu, ponieważ wszystkie części są wymienne w razie potrzeby.

Do niedawna podobne rozwiązania istniały tylko w sferze marzeń. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat technologia biurowa przeszła długą drogę. Jak wyjaśnił Michał Mikulski, specjalista ds. rozwiązań zarządzania informacją w Canon Polska, pandemia wymusiła szereg istotnych zmian w sposobie funkcjonowania firm.

W efekcie na rynku pojawiły się systemy oparte na chmurze, które ułatwiają pracę zdalną, wydajne oprogramowanie z zakresu zarządzania informacją (pozwalające na lepszą kontrolę dokumentów w firmie niezależnie od fizycznej lokalizacji pracownika), przenośne drukarki i mobilne skanery. Ta ostatnia jest dziś sukcesem, bo jak mówi ekspert Canon Polska, dla wielu firm wprowadzanie dokumentów do systemu jest teraz ważniejsze niż zajmowanie się wersjami papierowymi.

Co ważne, jakość skanów wykonywanych skanerami mobilnymi nie różni się od tej gwarantowanej przez większe skanery biurowe. Większość użytkowników ucieszy również szybkość pracy – tego typu urządzenie zazwyczaj jest w stanie zeskanować kilka stron na minutę, co jest zdecydowanie satysfakcjonującym wynikiem podczas pracy w terenie.

Z firmą Canon można się skontaktować telefonicznie i mailowo korzystając ze strony numer telefonu canon. Jeśli coś pójdzie nie tak z Twoim sprzętem Canon, możesz skorzystać z ich infolinii lub napisać do nich e-mail.